Home PomieszczeniaKuchnia Akcesoria do decoupage – co kupić i od czego zacząć przygodę z nowym hobby

Akcesoria do decoupage – co kupić i od czego zacząć przygodę z nowym hobby

by Dominik

Decoupage krok po kroku, niezbędne narzędzia do tworzenia ozdób z drewna

Decoupage to jedna z popularnych technik zdobniczych, często wykorzystywana przy tworzeniu ekologicznych ozdób z drewna. Dzięki niej w prosty sposób zamienisz przedmioty codziennego użytku w niepowtarzalne dzieła sztuki. Rozpoczynasz swoją przygodę ze zdobieniem? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę niezbędnych akcesoriów do decoupage.

Akcesoria do decoupage to tak naprawdę kilka zwykłych przedmiotów, które przy odrobinie wysiłku, pomagają osiągnąć wielki efekt. Technika ta nie wymaga zakupu specjalistycznych, drogich narzędzi. Swoich sił w decoupagu może spróbować każdy, dlatego jest to jedno z bardziej popularnych hobby.

Podstawą w tej technice są serwetki, z których wycinane są motywy graficzne umieszczane na zdobionej powierzchni. Robimy to używając kleju do decoupage – czyli kleju wodnego. Powierzchnia powinna być odpowiednio przygotowana – odtłuszczona i pomalowana białą farbą emaliowaną. Gdy klej wyschnie całość należy pokryć kilkoma warstwami lakieru akrylowego. To wszystko. Proste prawda? Teraz pomyśl tylko, jaki przedmiot wybrać do swoich pierwszych zmagań z decoupagem i zaczynaj zabawę!

Co można ozdobić techniką decoupage?

Techniką decoupage można zdobić zarówno przedmioty ze szkła, metalu, ceramiki, jak i drewna. Te drewniane wspaniale oddają retro klimat tej metody. W sklepach internetowych z wyrobami i ozdobami z drewna można znaleźć wiele ciekawych produktów, przeznaczonych do decoupagu. Jeśli szukacie takiego sklepu, zajrzyjcie do fenwit.pl. Czekają tam na was herbaciarki decoupage, chusteczniki, skrzynki na wino i wiele innych przedmiotów wartych uwagi. Takie rozeznanie w akcesoriach do decoupage jest zdecydowanie dobrym początkiem.

Najczęściej do zdobienia wybierane są drewniane skrzynki. Po skończonej pracy mogą pełnić rolę niepowtarzalnych szkatułek na biżuterię lub inne drobiazgi. Na rynku występują skrzynki drewniane w różnych rozmiarach. Podłużne skrzynki na wino po ozdobieniu są doskonałym pomysłem na prezent. Nawet najlepsze wino staje się jeszcze bardziej wartościowym podarunkiem, kiedy stworzymy na nie własne opakowanie.

A może chcesz wykonać wyjątkowe ozdoby z drewna do domu?

Ekologiczne ozdoby z drewna stały się hitem. Ale po co je kupować, skoro możemy stworzyć takie, których nie będzie miał nikt inny? Chustecznik do decoupage z naturalnego drewna to jeden z produktów, który finalnie może stanowić piękną ozdobę w każdym wnętrzu. Dzięki technice decoupage wygląd opakowania na chusteczki nie musi już burzyć harmonii w Twoim domu jaskrawymi kolorami. Tak samo dzieje się w przypadku herbaciarki decoupage. Zarówną ją, jak i inne akcesoria kuchenne, możesz ozdobić wybranym wzorem i stworzyć swój własny komplet stołowy.

Ozdoby z drewna – użyj swojej wyobraźni

Jeśli nie przekonał Cię żaden z proponowanych produktów do zdobienia techniką decoupage – puść wodze fantazji. Tak naprawdę może to być wszystko. Podstawka pod kubek, zawieszka do samochodu, zakładka do książki – to tylko kilka prostych przedmiotów, które przy odrobinie wysiłku zamienisz w coś wyjątkowego. Wyposaż się w niezbędne akcesoria do decoupage i zacznij swoją przygodę z rękodziełem. Ale uprzedzamy – to hobby uzależnia! W naszych domach zawsze znajdzie się miejsce na kolejne, niepowtarzalne przedmioty!

Related Posts

Leave a Comment