Home Budowa Czy Atlas do posadzek będzie właściwy?

Czy Atlas do posadzek będzie właściwy?

by Dominik

Kiedy budujemy dom, chcemy mieć pewność, że przez kolejne dekady będzie on spełniał swoje zadanie, a więc będzie nam i naszym potomnym dawał schronienie. To oznacza, że jeśli chcemy, żeby faktycznie był wytrzymały i mógł opierać się działaniu różnych czynników zewnętrznych, to niezwykle ważne jest to, abyśmy do jego budowy wykorzystywali materiały budowlane, które będą wysokiej jakości.

Dlatego też najlepiej zrobimy, jeśli ich wybór pozostawimy specjalistom, którzy będą mieli się u nas zająć wykańczaniem wnętrz. Jeśli już mamy niektóre prace wykonywać sami i sami nabywać potrzebne materiały, to wówczas powinniśmy sprawdzić, z czego korzystają eksperci, co nam oni polecają i wówczas zdecydować, jakie rozwiązania będą najlepsze również w naszym przypadku.

Mocna podłoga to podstawa

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nasz dom ma być wytrzymały, to powinniśmy zwracać uwagę na każdy element, na każdy jego fragment, który mamy zbudować. Jednak trzeba mieć świadomość, że niektóre jego części będą eksploatowane bardziej niż inne. Chociażby taka podłoga będzie musiała wytrzymywać spore obciążenia, a dodatkowo jeszcze wystawiona jest na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, które mogą na nią negatywnie oddziaływać. To oznacza, że do jej wykonania powinniśmy wykorzystać cement najwyższej jakości, który faktycznie będzie bardzo wytrzymały. Dlatego też wielu budowlańców decyduje się na produkty firmy Atlas. Oferują nam oni cement posadzkowy, który jest mieszanką cementu najwyższej jakości, wypełniaczy kwarcowych oraz dodatków modyfikujących. To oznacza, że jeśli zdecydujemy się na taki cement Atlas, możemy go wykorzystać zarówno przy kładzeniu posadzki zespolonej, warstwy oddzielającej, jak i pływającej. Warto powiedzieć, że tego typu cement może być warstwą ostateczną, jak i świetnie sprawdzi się jako podkład pod płytki czy panele.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli nadal się zastanawiamy czy cement Atlas będzie dla nas najlepszą propozycją, to warto wiedzieć, że będziemy mogli go zastosować również wtedy, gdy będziemy w naszym domu chcieli położyć ogrzewanie podłogowe. Na jego korzyść będzie również przemawiał fakt, że cechuje go duża spoistość, jak i odporność na działanie sił ścinających. Dzięki niemu również będziemy mogli bez problemów uzyskać spadki, jak również ważny może być fakt, że świetnie przewodzi ciepło. Ludzie którzy korzystali z cementu Atlas wskazują, że jest on łatwy do nakładania, mrozoodporny, jak również wodoodporny. Dodatkowo na tyle szybko twardnieje, że będziemy mogli po nim chodzić już po 6 godzinach, a układanie płytek będzie możliwe po upływie doby.

Decydując się na wykorzystanie cementu Atlas podczas przygotowywania podłogi, będziemy mieli pewność, że korzystamy z produktu, który zagwarantuje nam podłogę wytrzymałą, o wysokim poziomie ścieralności, która jednocześnie będzie równa i nie będzie wymagała żadnych większych poprawek. To oznacza, że będziemy zadowoleni inwestując w te konkretne materiały budowlane.

Related Posts

1 comment

roberro 29 kwietnia 2021 - 12:47

Atlas to bardzo dobra firma – polecam

Reply

Leave a Comment